Lepszy Toruń lepsza Polska

serwis informacyjno – reportażowy

Pierwszy dzień 70. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu

Pierwszy dzień 70. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu

Pierwszy dzień 70. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu przyniósł kibicom ogromne emocje oraz znakomite rezultaty. W sobotę najlepsi lekkoatleci w kraju rywalizowali o medale mistrzostw Polski.

Emocjonujące biegi na 1500 metrów

1500 metrów kobiet

Bieg kobiet dostarczył ogromnych emocji, ponieważ różnice na mecie były minimalne. Złoto zdobyła Anna Wielgosz (Resovia Rzeszów) – 4:18,18. Tuż za nią finiszowała Aleksandra Płocińska (Kondycja Piaseczno) – 4:18,33. Brąz zdobyła Martyna Krawczyńska (Prefbet-Sonarol Łomża) – 4:19,29.

1500 metrów mężczyzn

Równie widowiskowa była rywalizacja mężczyzn. Krzysztof Zieliński (Talex-Borysław Borzytuchom) wywalczył złoto – 3:49,66. Drugie miejsce zajął Kacper Arendt (Olimpia Grudziądz) – 3:49,91, a trzecie Jory Teixeira (SKLA Sopot) – 3:50,37.

Konkursy techniczne na bardzo wysokim poziomie

Pchnięcie kulą mężczyzn

Największe emocje wzbudził konkurs kulomiotów. Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) jako jedyny przekroczył granicę 20 metrów – 20,10 m. Srebro wywalczył Szymon Mazur (AZS AWF Warszawa) – 18,83 m, a brąz zdobył Wojciech Marok (AZS UWM Olsztyn) – 18,69 m.

Pchnięcie kulą kobiet – Maślana najlepsza

Znakomity konkurs rozegrała Zuzanna Maślana (Podlasie Białystok), która zwyciężyła wynikiem 16,82 m. Srebro wywalczyła Aleksandra Torończak (AZS UMCS Lublin) – 16,50 m. Brąz zdobyła Dominika Górska (Podlasie Białystok) – 14,70 m.

Skok wzwyż kobiet

Maria Żodzik (Podlasie Białystok) sięgnęła po złoty medal, uzyskując 1,95 m. Srebro zdobyła Wiktoria Miąso (Zawisza Bydgoszcz) – 1,88 m, a brąz Alicja Wysocka (Resovia Rzeszów) – 1,82 m.

Trójskok kobiet

W konkursie kobiet triumfowała Zuzanna Sztachańska (AZS Łódź) – 13,21 m. Srebro zdobyła Anna Kłosińska (MKL Toruń) – 12,99 m, a brąz Karolina Młodawska-Marzec (KKL Kielce) – 12,98 m.

Pięciobój kobiet – dominacja Ligarskiej

W wieloboju bezkonkurencyjna była Paulina Ligarska (SKLA Sopot) z dorobkiem 4705 punktów. Drugie miejsce zajęła Carmen Nowicka (AZS AWF Warszawa) – 4282 pkt, a trzecie Maja Kleszno (AZS KU Politechniki Opolskiej) – 4058.

Fot. Lepszy Toruń lepsza Polska – Mateusz Białczyk oraz Mirosław Luberadzki

Udostępnij za pomocą: