Prapremiera filmu „Piernikowe Serce” w Toruniu – zobaczcie zdjęcia
W piątek, 21 listopada 2025 r., podczas 33. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „EnergaCAMERIMAGE” w Toruniu odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Piernikowe Serce”. Niebawem – 28 listopada – film trafi do kin w całej Polsce.

Toruń jako magiczne tło filmu
Reżyserem obrazu jest Piotr Wereśniak, a zdjęcia realizowano m.in. w Toruńskiej Starówce, przy Jarmarku Bożonarodzeniowym, na ulicach Majdany i Szerokiej.

Toruń odegrał istotną rolę w produkcji – miasto nie tylko posłużyło jako plan filmowy, ale jego zabytkowa przestrzeń oraz świąteczna atmosfera stały się integralnym elementem fabuły.
(dalsza część artykułu poniżej)
LEPSZY TORUŃ LEPSZA POLSKA POLECA
Fabuła pełna świątecznych emocji
Film opowiada historię 16-letniego Janka, który przyjeżdża do Torunia na święta. Podczas pobytu u babci Melanii zaprzyjaźnia się z nastoletnią Zuzą. W tle przewijają się: przyjaźń, rodzinne relacje i dylematy młodości, wszystko w świątecznej i piernikowej scenerii.

Gwiazdy na ekranie
W obsadzie produkcji zobaczymy m.in.:
- Olgę Bołądź
- Małgorzatę Sochę
- Mikołaja Roznerskiego
- Barbarę Kurdej-Szatan
- Piotra Głowackiego
Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wydarzenia.
Fot. Lepszy Toruń lepsza Polska – Mateusz Białczyk
Zobacz inne artykuły w tej kategorii:






