Lepszy Toruń lepsza Polska

serwis informacyjno – reportażowy

Prapremiera filmu „Piernikowe Serce” w Toruniu – zobaczcie zdjęcia

W piątek, 21 listopada 2025 r., podczas 33. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „EnergaCAMERIMAGE” w Toruniu odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Piernikowe Serce”. Niebawem – 28 listopada – film trafi do kin w całej Polsce.

Toruń jako magiczne tło filmu

Reżyserem obrazu jest Piotr Wereśniak, a zdjęcia realizowano m.in. w Toruńskiej Starówce, przy Jarmarku Bożonarodzeniowym, na ulicach Majdany i Szerokiej.


Toruń odegrał istotną rolę w produkcji – miasto nie tylko posłużyło jako plan filmowy, ale jego zabytkowa przestrzeń oraz świąteczna atmosfera stały się integralnym elementem fabuły.

Fabuła pełna świątecznych emocji

Film opowiada historię 16-letniego Janka, który przyjeżdża do Torunia na święta. Podczas pobytu u babci Melanii zaprzyjaźnia się z nastoletnią Zuzą. W tle przewijają się: przyjaźń, rodzinne relacje i dylematy młodości, wszystko w świątecznej i piernikowej scenerii.

Gwiazdy na ekranie

W obsadzie produkcji zobaczymy m.in.:

  • Olgę Bołądź
  • Małgorzatę Sochę
  • Mikołaja Roznerskiego
  • Barbarę Kurdej-Szatan
  • Piotra Głowackiego

Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wydarzenia.

Fot. Lepszy Toruń lepsza Polska – Mateusz Białczyk

Zobacz inne artykuły w tej kategorii:

Udostępnij za pomocą: