Lepszy Toruń lepsza Polska

serwis informacyjno – reportażowy

Tak wygląda pomoc osobom w kryzysie bezdomności

Od wczoraj bus pomocowy dociera do miejsc przebywania osób najbardziej narażonych na wychłodzenie. Od poniedziałku na ulice wyjadą dwa busy, aby zapewnić wsparcie podczas silnych mrozów. Prognozy zapowiadają kolejny atak zimy.

Działania wynikają ze współpracy wielu środowisk. Seniorzy z Dziennych Domów Pobytu oraz mieszkańcy przygotowali własnoręcznie uszyte koce. Osoby z niepełnosprawnościami zatrudnione w Zakładzie Aktywności Zawodowej przygotowują ciepłe posiłki. Wolontariusze Serce Torunia oraz pracownicy miejskich instytucji przekazują pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Dzisiaj do osób w kryzysie bezdomności trafiły koce i ciepła zupa.

Foto źródłowe: Toruńskie Centrum Usług Społecznych 

Źródło: Paweł Gulewski – Prezydent Miasta Torunia

Zobacz inne artykuły w tej kategorii:

Udostępnij za pomocą: