900 skontrolowanych kierowców. Policyjna akcja „Trzeźwy poranek” w Toruniu
Policyjna akcja Trzeźwy poranek w Toruniu przyniosła wymierne efekty. Funkcjonariusze w ciągu kilku godzin skontrolowali ponad 900 kierowców. Niestety trzech z nich prowadziło pojazd pod wpływem alkoholu i straciło już prawo jazdy.
Kontrole na autostradzie A1
Dziś 23 lutego 2026 roku funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadzili działania pod nazwą Trzeźwy poranek. Policjanci skupili się na kierowcach poruszających się autostradą A1, gdzie prowadzili masowe kontrole trzeźwości.

Jak poinformował mł. asp. Sebastian Dobrzeniecki, oficer prasowy KMP w Toruniu:
Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 920 kierujących. Trzech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”. U jednego z nich badanie wykazało ponad 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co będzie wiązało się z poniesieniem odpowiedzialności za popełnienie przestępstwa. Pozostała dwójka odpowie za wykroczenie. Policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania pojazdami.

(dalsza część artykułu poniżej)
LEPSZY TORUŃ LEPSZA POLSKA POLECA
Trzech kierowców bez prawa jazdy
Jeden z zatrzymanych odpowie za przestępstwo, ponieważ wynik badania przekroczył 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast dwóch kolejnych kierowców poniesie odpowiedzialność za wykroczenie. W każdym przypadku policjanci natychmiast zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.
Choć zdecydowana większość skontrolowanych kierowców była trzeźwa, akcja pokazuje, że problem wciąż istnieje. Dlatego policja zapowiada kolejne działania kontrolne, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach regionu.
Fot. źródłowe: KM PSP Toruń






