Minuta ciszy na sesji Rady Miasta Torunia
18. sesja RMT rozpoczęła się od symbolicznego gestu pamięci: uczczono minutą ciszy śp. Klaudię, młodą kobietę, która zmarła w połowie czerwca w wyniku brutalnej napaści w Parku Glazja.
– W imieniu Rady Miasta Torunia składam najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim świętej pamięci Pani Klaudii. Nie ma słów, które mogłyby złagodzić ból tej ogromnej straty, jednak chcę zapewnić, że cała społeczność Torunia stoi u boku Rodziny w duchowej wspólnocie i gotowości do wsparcia – mówił Przewodniczący Rady Miasta, Łukasz Walkusz.

Zaapelował on także o jedność, spokój i szacunek, przypominając, że śp. Klaudia zasługiwała na życie, bezpieczeństwo i możliwość realizowania swoich marzeń.
– 6 lipca tysiące mieszkańców przeszły w milczącym marszu przez nasze miasto, oddając hołd pamięci Pani Klaudii. Niech ten gest stanie się przyczynkiem wspólnej refleksji nad kruchością życia i odpowiedzialnością za drugiego człowieka – dodał Walkusz.
Należy zaznaczyć, że przed rozpoczęciem sesji, Prezydent Miasta Torunia Paweł Gulewski, Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz, Zastępca Prezydenta Rafał Pietrucień oraz Radni udali się wspólnie do miejsca tragedii. Tam zapalili znicze, złożyli kwiaty składając hołd Zmarłej.






