IMP w Toruniu dla Zmarzlika. Zobaczcie nasze zdjęcia
Bartosz Zmarzlik wygrał pierwszy finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu w Toruniu. Na Motoarenie w Toruniu mistrz świata stracił w całych zawodach zaledwie dwa punkty. Dzięki temu w wielkim finale nie pozostawił żadnych złudzeń. Kibice mogli oglądać widowisko najwyższej klasy.
Toruńska Motoarena po raz kolejny była miejscem spektakularnych pojedynków. Kibice obserwowali zarówno kapitalne wyścigi, jak i odważne ataki. Emocje utrzymywały się do ostatniego biegu. Bardzo dobrze zaprezentował się również Patryk Dudek, który dzięki świetnej jeździe długo liczył się w walce o podium.

Bartosz Zmarzlik nie miał sobie równych
Od pierwszych wyścigów było widać, że Zmarzlik znakomicie radzi sobie na torze. Jechał pewnie i szybko. Nawet gdy rywale próbowali naciskać, mistrz świata zachowywał pełną kontrolę.
Jedynym zawodnikiem, który dotrzymał mu kroku, był Piotr Pawlicki. Dobrze prezentował się także Maciej Janowski, który długo utrzymywał się w czołówce.
W finale Zmarzlik wyszedł spod taśmy najlepiej. Objawił prowadzenie i dowiózł zwycięstwo do mety. Za jego plecami trwała zacięta walka o miejsca na podium. Dzięki temu widowisko było jeszcze bardziej emocjonujące.

(dalsza część artykułu poniżej)
LEPSZY TORUŃ LEPSZA POLSKA POLECA
Patryk Dudek rozpoczął znakomicie
Świetny start zanotował Patryk Dudek. Wygrał trzy pierwsze wyścigi. Później konsekwentnie zdobywał punkty i utrzymywał się w czołówce.
Jego jazda przy wewnętrznej krawędzi toru pozwalała skutecznie wyprzedzać rywali. Co więcej, dawała przewagę w kluczowych momentach zawodów. W końcówce Dudek stracił tempo, ale zdobył 12 punktów, co zapewniło mu piąte miejsce. W klasyfikacji generalnej po pierwszej rundzie IMP to właśnie Dudek jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z regionu.
Krzysztof Buczkowski zachwycił w barażu
Najciekawszym momentem był bieg barażowy. Buczkowski znakomicie rozegrał decydujące okrążenia. Efektowny atak po zewnętrznej części toru zapewnił mu awans do finału. W decydującym wyścigu żużlowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz walczył ambitnie. Ostatecznie ukończył zawody na czwartym miejscu, co jest dużym sukcesem i dowodem jego wysokiej formy.

Występy pozostałych zawodników z regionu
Dobrze spisał się również Wiktor Przyjemski, który zakończył rywalizację na siódmym miejscu. Szymon Woźniak uplasował się na dziesiątej pozycji. Młody torunianin Antoni Kawczyński zdobył jeden punkt. Zajął piętnaste miejsce. Rezerwowi Mikołaj Duchiński i Bartosz Derek nie pojawili się na torze, ale byli obecni i wspierali zespół.
Motoarena w Toruniu znów stworzyła widowisko
Pierwszy finał IMP w Toruniu potwierdził, że Motoarena należy do najlepszych stadionów żużlowych w Polsce. Kibice obserwowali dynamiczne wyścigi i częste mijanki. Kapitalna atmosfera utrzymywała się przez całą rywalizację. Najważniejszy wniosek po zawodach jest jeden – Zmarzlik pozostaje liderem polskiego żużla. Zawodnicy z regionu, tacy jak Dudek czy Buczkowski, pokazali, że potrafią walczyć o czołowe lokaty.

Druga runda już w Bydgoszczy
Rywalizacja o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski dopiero się rozpoczęła. Drugi turniej odbędzie się 4 lipca w Bydgoszczy. Tam zawodnicy ponownie staną do walki o punkty i czołowe miejsca.
Wyniki 1. finału IMP w Toruniu
- Bartosz Zmarzlik – 16 pkt
- Piotr Pawlicki – 14 pkt
- Maciej Janowski – 13 pkt
- Krzysztof Buczkowski – 9 pkt
- Patryk Dudek – 12 pkt
- Dominik Kubera – 9 pkt
- Wiktor Przyjemski – 9 pkt
- Tobiasz Musielak – 9 pkt
- Kacper Woryna – 8 pkt
- Szymon Woźniak – 7 pkt
- Jakub Jamróg – 6 pkt
- Mateusz Cierniak – 6 pkt
- Przemysław Pawlicki – 4 pkt
- Jakub Miśkowiak – 2 pkt
- Antoni Kawczyński – 1 pkt
- Radosław Kowalski – 1 pkt
Zobaczcie nasze zdjęcia z Motoareny w Toruniu
Przygotowaliśmy obszerną galerię zdjęć, w której uchwyciliśmy najważniejsze momenty zawodów, efektowne pojedynki oraz dekorację najlepszych zawodników. Dzięki temu kibice mogą poczuć atmosferę całego dnia.
Fot: Lepszy Toruń lepsza Polska – Mateusz Białczyk






