Lepszy Toruń lepsza Polska

serwis informacyjno – reportażowy

Trzeźwy poranek na A1

Kolejna akcja „Trzeźwy poranek” i kolejni kierowcy na „podwójnym” gazie

1 czerwca 2026 roku policjanci z Torunia przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Trzeźwy poranek” na autostradzie A1. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców poruszających się jedną z najważniejszych tras w regionie. Efektem kontroli było ujawnienie siedmiu osób, które prowadziły pojazdy po spożyciu alkoholu.

777 kontroli podczas akcji na autostradzie A1

W trakcie kilkugodzinnych działań funkcjonariusze skontrolowali 777 kierujących pojazdami. Jak poinformowała podkom. Dominika Bocian, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, siedmiu kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę mimo wcześniejszego spożywania alkoholu.

Trzeźwy poranek na A1

Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy

Spośród zatrzymanych kierujących u trzech osób badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowiedzą oni za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Pozostałych czterech kierowców odpowie za wykroczenie związane z prowadzeniem pojazdu po użyciu alkoholu.

Wszyscy zatrzymani podczas działań stracili prawo jazdy. Policjanci zakończyli akcję po kilku godzinach kontroli prowadzonych na autostradzie A1.

Udostępnij za pomocą:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *