Kolejna akcja „Trzeźwy poranek” i kolejni kierowcy na „podwójnym” gazie
1 czerwca 2026 roku policjanci z Torunia przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Trzeźwy poranek” na autostradzie A1. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców poruszających się jedną z najważniejszych tras w regionie. Efektem kontroli było ujawnienie siedmiu osób, które prowadziły pojazdy po spożyciu alkoholu.
777 kontroli podczas akcji na autostradzie A1
W trakcie kilkugodzinnych działań funkcjonariusze skontrolowali 777 kierujących pojazdami. Jak poinformowała podkom. Dominika Bocian, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, siedmiu kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę mimo wcześniejszego spożywania alkoholu.

(dalsza część artykułu poniżej)
LEPSZY TORUŃ LEPSZA POLSKA POLECA
Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy
Spośród zatrzymanych kierujących u trzech osób badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowiedzą oni za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Pozostałych czterech kierowców odpowie za wykroczenie związane z prowadzeniem pojazdu po użyciu alkoholu.
Wszyscy zatrzymani podczas działań stracili prawo jazdy. Policjanci zakończyli akcję po kilku godzinach kontroli prowadzonych na autostradzie A1.





