Sędzia Anna Maria Wesołowska w Toruniu – ważna lekcja o bezpieczeństwie
Były pytania, trudne tematy, uśmiechy i wspólne zdjęcia. 19 września 2025 roku Szkołę Podstawową nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Toruniu odwiedziła Sędzia Anna Maria Wesołowska. W wydarzeniu uczestniczyła także zastępczyni Prezydenta Miasta Torunia Dagmara Zielińska.

Spotkanie z młodzieżą i dorosłymi
Wizyta znanej sędzi miała wyjątkowy charakter. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie przemocy. Ważnym wątkiem była także współodpowiedzialność szkoły, rodziców i instytucji za rozwój młodych ludzi.

Spotkanie podzielono na cztery bloki tematyczne. Dzięki temu każda z grup mogła skorzystać z doświadczenia i wiedzy gościa. Anna Maria Wesołowska najpierw rozmawiała z uczniami klas I-IV. Następnie spotkała się z młodzieżą z klas V-VIII. Kolejne odsłony programu obejmowały nauczycieli i rodziców.

(dalsza część artykułu poniżej)
LEPSZY TORUŃ LEPSZA POLSKA POLECA
Edukacja prawna w praktyce
W czasie wydarzenia pojawiło się wiele trudnych pytań. Nie zabrakło jednak uśmiechów i serdecznych gestów. Uczniowie chętnie pytali o zagrożenia, z którymi mogą spotkać się na co dzień.
Sędzia podkreśliła, jak ważna jest rola edukacji prawnej. Zwróciła też uwagę na potrzebę otwartej rozmowy o przemocy i zagrożeniach w życiu młodzieży.

Wesołowska zaznaczyła, że szkoła i rodzina to pierwsze miejsca wsparcia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci spoczywa zarówno na dorosłych, jak i instytucjach.

Obecność Sędzi Anny Marii Wesołowskiej była dla uczestników wyjątkowym przeżyciem. Dla uczniów stała się inspiracją do refleksji nad wartościami i zasadami.
Foto: Lepszy Toruń lepsza Polska – Mateusz Białczyk
Zobacz inne artykuły w tej kategorii:






