Lepszy Toruń lepsza Polska

serwis informacyjno – reportażowy

Niestety ani jeden mieszkaniec nie uczestniczył w złożeniu kwiatów pod obeliskiem „Ku czci poległych i pomordowanych przez hitlerowskiego najeźdźcę”

31 stycznia 2026 r. przedstawiciele władz miasta, kombatanci i służby mundurowe wzięli udział w uroczystym złożeniu kwiatów pod obeliskiem w Toruniu, upamiętniającym ofiary wojny. Ceremonia odbyła się na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Artylerii.

Uroczystość upamiętniała rocznicę zakończenia okupacji hitlerowskiej. Historycznie jest to moment wkroczenia sił wyzwalających do Torunia pod koniec stycznia 1945 roku.

Kwiaty w imieniu władz miasta złożył Zastępca Prezydenta Torunia, Adam Szponka. Podkreślił znaczenie pamięci o ofiarach wojny i potrzebę kultywowania lokalnej historii.

Niestety, poza kilkoma przedstawicielami władz, organizacji społecznych i służb mundurowych, ani jeden mieszkaniec nie pojawił się na ceremonii.

Czy to efekt braku zainteresowania mieszkańców? A może niedostateczna informacja ze strony urzędników miejskich odpowiedzialnych za promocję wydarzenia?

Fot. Wojtek Szabelski © UMT 2026, licencja: CC BY-NC 4.0

Zobacz inne artykuły w tej kategorii:

Udostępnij za pomocą: