Kolejne masowe kontrole policji w ramach akcji. „Prędkość – STOP brawurowej jeździe”
Aż 172 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość podczas ostatnich działań toruńskiej drogówki. Policjanci skontrolowali łącznie 268 pojazdów. Jak zapowiadają funkcjonariusze, podobne kontrole będą kontynuowane także w najbliższym czasie.
W piątek, 29 maja 2026 roku, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadzili na terenie miasta i powiatu działania ukierunkowane na kontrolę prędkości pojazdów.

Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. W działania zaangażowano 18 ręcznych mierników prędkości, a kontrole prowadzono w wielu miejscach na terenie powiatu toruńskiego.
268 skontrolowanych pojazdów i 172 przypadki przekroczenia prędkości
Jak przekazała naszej redakcji podkom. Dominika Bocian, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, podczas działań skontrolowano 268 pojazdów.
Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 268 pojazdów. Spośród nich aż 172 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Większość z nich musiała się liczyć z mandatami karnymi – poinformowała podkom. Dominika Bocian.
Oznacza to, że naruszenia przepisów dotyczących prędkości stwierdzono u znacznej części kontrolowanych kierowców. W większości przypadków zakończyło się to nałożeniem mandatów.
(dalsza część artykułu poniżej)
LEPSZY TORUŃ LEPSZA POLSKA POLECA
Kolejne masowe kontrole już wkrótce
Policja zapowiada, że podobne działania będą prowadzone również w najbliższych tygodniach. Kierowcy mogą więc spodziewać się kolejnych wzmożonych kontroli prędkości zarówno w Toruniu, jak i na drogach powiatu toruńskiego.
Funkcjonariusze regularnie organizują tego typu akcje, a ich wyniki pokazują, że problem przekraczania dozwolonej prędkości nadal pozostaje powszechny.





